۹۹ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شوند/ کمبودهای دارویی مرتفع شده است

رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو در حاشیه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تهران در غرفه‌های بزرگ فجر سلامت حضور یافت.

وی در مورد حضور پرشور و باشکوه مردم انقلابی و ولایی تهران اظهار کرد: امروز مردم با حضور خود نشان دادند که اجازه نمی دهند خدشه‌ای به انقلاب و عهدی که با معمار کبیر انقلاب و رهبر معظم بسته‌اند وارد شود. 

محمدی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای بزرگ نظام در حوزه سلامت است،  تصریح کرد: امروز ما بسیاری از تجهیزات پزشکی همچون دستگاه ‌های سی تی اسکن، دستگاه ‌های اکسیژن ساز و بسیاری دیگر از تجهیزات را با همت دانشمندان ایرانی در داخل کشور تولید می‌کنیم. 

وی افزود: ایران پس از انقلاب به کشور صادر کننده تجهیزات پزشکی تبدیل شده است. 

محمدی با اشاره به خودکفایی در حوزه دارو نیز گفت: ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند و هر ماه شاهد تولید داروی جدید در کشور هستیم. 

 رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در ظرف چندماه گذشته ۶ داروی جدید توسط محققان ما در زمینه بیماری‌های خاص تولید و کمبودهای دارویی ما در زمینه داروهای پر مصرف مرتفع شده است و تلاش داریم تا پایان سال کمبود دارو در هیچ زمینه‌ای نداشته باشیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید