ایران حاضر است سند و تجربه سند تحول راهبردی آموزش و پرورش را در اختیار اعضا قرار دهد

وزیر آموزش‌ و پرورش در پیام تصویری به اجلاس آموزشی G۷۷+؛

وزیر آموزش‌ و پرورش در پیام تصویری به اجلاس آموزشی G۷۷+ با بیان اینکه ایران سال‌هاست که سند تحول راهبردی آموزش‌ و پرورش خود را به‌عنوان سند بالادستی تدوین و عملیاتی کرده، گفت: ایران حاضر است این سند و تجربه ارزشمند را در اختیار شما بگذارد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، یوسف نوری وزیر آموزش‌ و پرورش در پیام تصویری به اجلاس آموزشی G۷۷+ چین در کوبا، گفت: هنوز در جهان برخی دولت‌ها هستند که با رویکرد آپارتایدی می‌خواهند یکپارچه‌سازی و همسان‌سازی جهانی بنمایند تا همه سرمایه انسانی کشورهای جنوب در جهت ارزش‌ها و اهداف کشورهای شمال درآیند.

وی افزود: با آموزش متناسب با نیاز و فرهنگ بومی و اعتماد به‌نفس ملی و همکاری‌های کشورهای مستقل می‌توان نظم نوین جهانی را دنبال کرد همانند همکاری ایران و کوبا در تولید واکسن مشترک سوبرانا برای کووید۱۹.

نوری ادامه داد: ایران سال‌هاست که سند تحول راهبردی آموزش‌ و پرورش خود را به‌عنوان سند بالادستی تدوین و عملیاتی کرده و حاضر است این سند و تجربه ارزشمند را در اختیار شما بگذارد که از برخی نتایج آن کسب ۲۰ مدال طلای المپیادهای علمی جهانی در سال جاری، قبولی ۵۵ ظرفیت دانشگاه‌ها توسط دختران و اشغال ۳۰ درصد هیأت‌ علمی دانشگاه‌ها توسط بانوان است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه این پیام تصویری گفت: در پساکرونا، سکوی مجازی ایرانی شاد برای تحصیل مجازی ۱۵ میلیون دانش‌آموز فراهم شد و تربیت رسانه‌ای را برای حضور مفید محصلان در فضای مجازی آموزش می‌دهیم و تجربه گروه‌های داوطلب مردمی، دانشجویی و معلمی در ایران برای آموزش کودکان بازمانده از تحصیل در ایام کرونا نمایشی از همدلی انسانی بود.

نوری گفت: نقش معلمی توسط مادران در ایام کرونا ستودنی بود. لازم است تأکید کنم واتیکان نیز تعریفی از خانواده اعلام نمود که با خانوار و تعریف غیراخلاقی از خانواده در برخی مفاد سند ۲۰۳۰ مغایر است، زیرا خانواده سالم فقط متشکل از ازدواج یک زن و یک مرد تحت قواعد شرعی می‌باشد که نسل پاک را به دنبال دارد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: در آخر تأکید دارم که محتوا و فرایند و فناوری آموزش، شایسته است در جهت فطری انسانی خدایی، معادی و دارای پیوست اخلاقی باشد تا مدارس رسالت خود را برای نسل آینده بشر به نیکی انجام داده باشند که ایران نظریه‌ها و گفتمان مناسبی در این زمینه برای به اشتراک گذاشتن دارد.

انتهای پیام/

تمام مقالات سایت مطابق با سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، لذا مسوولیت انتشارات سایت بر عهده منابع اصلی بوده و سامانه بر خط ایواره هیچ مسوولیتی در قبال انتشارات سایت نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید