تبادل اسرا میان اوکراین و روسیه

[ad_1]

رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین امروز (شنبه) گزارش داد، ۱۱۶ پرسنل نظامی اوکراین در جریان تبادل اسرا آزاد و به خانه خود بازگشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از کی‌یف ایندیپندنت، اسرای بازگشته اوکراینی شامل اعضای نیروی مسلح اوکراین، یگان‌های دفاعی قلمرویی، نیروهای دریایی، سرویس دولتی گارد مرزی، گارد ملی، پلیس ملی، و نیروهای عملیات ویژه می‌شوند.

آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین گفت:‌ ما توانستیم ۱۱۶ تن از نیروهایمان از واحدهای نظامی در ماریوپل، خرسون، باخموت و دیگر مناطق را به کشور بازگردانیم.

در طرف دیگر این تبادل اسرا، وزارت دفاع روسیه از بازگشت ۶۳ سرباز روس به خانه خود پس از مذاکرات پیچیده با میانجی‌گری امارات خبر داد.

یرماک گفت: علاوه بر اسرای جنگی، اجساد اندری باگشاو و کریس پری، نیروهای داوطلب انگلیسی و همچنین جسد یون کولیک، سرباز داوطلبی که در ارتش فرانسه خدمت می‌کرد نیز به خانه بازگشتند.

براساس گزارش الیونا وربیتسکا، کمیسیونر ریاست جمهوری در امور حفاظت از حقوق مدافعان،‌ تا سه ژانویه، دست‌کم ۳۳۹۲ سرباز و غیرنظامی اوکراینی همچنان در اسارت روسیه هستند. این تعدادی است که روسیه رسما آن را تایید کرده است.

انتهای پیام

[ad_2] کلیه محتوای این سایت مطابق با سامانه آنلاین، اقدام به بازنشر می نماید، در نتیجه مسوولیت نوشته های سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و سامانه آنلاین ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید