دو کشته و ۲۲ زخمی در انفجار انتحاری پاکستان

[ad_1]

در جریان انفجاری انتحاری در وزیرستان شمالی پاکستان دستکم چهار تن کشته و ۲۲ تن دیگر شامل کارمندان یک کمپانی نفتی زخمی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، این انفجار زمانی رخ داد که عامل انتحاری سه چرخه حامل بمب را به یک خودروی نیروهای امنیتی محافظ خودروی کارمندان یک شرکت نفتی زد.

یکی از مقام‌های ارشد پلیس پاکستان گفت: عامل انتحاری به این خودروی نیروهای امنیتی که برای کمپانی نفتی ” MPC” کار می‌کنند، در وزیرستان جنوبی هم مرز با افغانستان برخورد کرد. در این انفجار چهار سرباز کشته و ۲۲ تن دیگر از جمله ۱۵ کارمند این کمپانی زخمی شده‌اند.

این مقام مسئول افزود: کارمندان این کمپانی در حال بازگشت به محل استراحت بودند که این رویداد اتفاق افتاد.

این کمپانی نفتی در اکتشاف و استخراج نفت در منطقه همکاری دارد.

همچنین این انفجار چند روز پس از آن رخ داد که یک عامل انتحاری دیگر به مسجدی در پیشاور حمله کرده و در جریان این انفجار، بیش از ۹۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

۳۰ ژانویه سال جاری میلاد، حدود ۱۳:۴۰ به وقت محلی وقتی نمازگزاران در مسجد حضور داشتند، انفجاری قوی در این مسجد وقع در منطقه “پلیس لاینز” رخ داد. مقام‌های مربوط اعلام کردند که عامل انتحاری که در صف اول نماز بود خودش را منفجر کرد که در نتیجه آن، سقف مسجد به روی نمازگزاران فروریخت.

انتهای پیام

[ad_2] نوشته های سایت طبق سیستم خبررسانی آنلاین، اقدام به انتشار خبر می نماید، بنابراین مسوولیت این نوشته از سایت بر عهده سایت های منبع بوده و سایت ایواره هیچ مسوولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید