۱۵۶۰ قطعه بومی‌سازی شده فولاد خوزستان به زودی رونمایی می‌شود

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از رونمایی از ۱۵۶۰ قطعه بومی سازی شده این شرکت خبر داد.

امین ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: آیین رونمایی ۱۵۶۰ قطعه بومی سازی شده گروه فولاد خوزستان در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و دستگاه اندازه گیری میزان آهن کل و فلز موجود در آهن اسفنجی که برای اولین بار در جهان به دست متخصصان فولاد خوزستان ساخته شده اند به زودی برگزار خواهد شد.

وی افزود: سومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد از ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی خوزستان و با حضور تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی برگزار می‌شود.

ابراهیمی شناسایی تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان به همراه استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان را مهم‌ترین اهداف نمایشگاه دانست و گفت: توسعه زیرساخت‌ها و هوشمندسازی، خودکفایی در زمینه طراحی و ساخت خطوط تولید با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش ارزبری و اشتغال‌زایی دیگر اهداف پرداختن به بومی‌سازی است.

وی تصریح کرد: شرکت فولاد خوزستان همواره در ایجاد بستر برای شرکت‌هایی که توانایی طراحی و ساخت قطعات مورد نیاز صنعت فولاد را دارند، پیشرو بوده و نتیجه این اعتماد، بومی‌سازی ۲۵ هزار قطعه طی ۲۰ سال گذشته و ۱۵۶۰ قطعه طی سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در مجموعه فولاد خوزستان است.

ابراهیمی برپایی نمایشگاه را فرصت مناسبی برای شناسایی و ارائه توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی دانست و اظهار کرد: در شرایطی که تحریم‌ها باعث بروز مشکلات مختلفی در تامین قطعات‌ و تجهیزات مورد نیاز صنعت شده، استفاده از ظرفیت های داخلی در ساخت قطعات، تجهیزات، ماشین آلات و مواد اولیه، ضرورتی انکارناپذیر است. بومی‌سازی علاوه بر اشتغال‌زایی و تکیه بر توان داخلی، افزایش بهره وری و سودآوری بنگاه‌های اقتصادی و کاهش هزینه‌های تمام شده را به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: نمایشگاه بومی‌سازی فرصتی برای به اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات فعالان حوزه صنعت فولاد است. حمایت از ایده‌های نوآورانه، ایجاد فرصت برای سازندگان داخلی و تامین پایدار نیازمندی‌ها، مواردی هستند که فولاد خوزستان در سیاست‌گذاری مقوله‌ی بومی‌سازی دنبال می‌کند.

وی در پایان از رونمایی دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل و فلز موجود در آهن اسفنجی و ۱۵۶۰ قطعه‌ بومی‌سازی شده گروه فولاد خوزستان در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و افزود: دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل و فلز در آهن اسفنجی برای اولین بار در جهان به دست متخصصان فولاد خوزستان ساخته شده است. در کنار رونمایی از این دستگاه، ۱۵۶۰ قطعه‌ مورد نیاز صنعت فولاد که در دو سال اخیر در گروه فولاد خوزستان ساخته شده‌اند، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه رونمایی می‌شوند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید