موافقت اسد با گشودن گذرگاه‌های مشترک با ترکیه

[ad_1]

آنتونیو گوترش اعلام کرد،‌ دمشق با گشودن دو گذرگاه اضافی در مرزهای مشترک با ترکیه موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد: بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به سازمان ملل اجازه داده تا کمک‌های انسان دوستانه را به شمال غرب سوریه که تحت کنترل مخالفان مسلح قرار دارد از طریق دو گذرگاه دیگر از ترکیه به مدت سه ماه تحویل دهد.

گوترش افزود: اسد موافقت کرده گذرگاه باب السلام و الراعی گشوده شوند. این اتفاق پس از ملاقات مارتین گریفیث، فرستاده دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه با بشار اسد در دمشق است که روز دوشنبه انجام شد.

دیپلمات‌ها به رویترز گفتند، گریفیث در نشستی پشت درهای بسته این موافقت اسد را اعلام کرد.

گوترش همچنین گفت: با ادامه افزایش شمار کشته‌ها در زلزله ششم فوریه تامین مواد غذایی،‌ کمک‌های بهداشتی و تغذیه و پتو و وسایل گرمایشی و ایجاد سرپناه و دیگر تجهیزات و نیازها برای نجات جان میلیون‌ها زلزله زده امری بسیار ضروری است.

او اضافه کرد: گشودن دو گذرگاه در کنار تسهیل ورود کمک‌های انسانی و تسریع موافقت با ویزاها و تسهیل سفر بین محورهای مختلف اجازه ورود کمک‌های بیشتر را به شکل سریع‌تر خواهد داد.

بسام صباغ، نماینده سوریه در سازمان ملل نیز گفت، بعد از توافق بشار اسد و گریفیث، سوریه پذیرفته است کمک‌ها از تمام نقاط مرزی به مدت سه ماه وارد شوند.

صباغ بعد از نشست شورای امنیت تاکید کرد: شمال سوریه بخشی جدایی ناپذیر از کشور است و مردم آنجا جزو ملت سوریه هستند.

انتهای پیام

[ad_2] این نوشته از سایت بر اساس پرتال پیشرفته خبری، اقدام به نشر محتوا می نماید، به همین دلیل مسوولیت تمامی محتوای منتشر شده در سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و ایواره هیچ مسوولیتی در قبال این نوشته از سایت نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید