پخش آثار برگزیده جشنواره فیلم فجر برای کودکان زلزله‌زده خوی

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در دستوری ویژه خطاب به رییس سازمان سینمایی، خواستار پخش آثار برگزیده جشنواره فیلم‌ فجر بخصوص آثار حوزه کودک در قالب طرح سینما سیار در مناطق زلزله زده شهرستان خوی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ روز گذشته در این دستور خطاب به تمامی معاونت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه خود خواستار خدمات‌رسانی همه جانبه فرهنگی هنری به مردم زلزله‌زده خوی شد و دستور داد آثار برگزیده جشنواره فجر بخصوص اثر برگزیده انیمیشن کودک و نوجوان جشنواره امسال در قالب سینما سیار برای زلزله‌زدگان بخش‌های آسیب‌دیده به نمایش درآید.

وی همچنین در این دستور خطاب به بخش‌های عمرانی وزارتخانه دستور بررسی سازه‌های فرهنگی هنری این مناطق را برای ارائه گزارش میزان خسارت و تعمیرات احتمالی صادر کرد.

بر همین اساس در زلزله روز هشتم بهمن ماه در شهرستان خوی تعدادی از هموطنان ما جان خود را از دست داده یا مصدوم شدند و برخی از اماکن عمومی مورد آسیب قرار گرفتند.

گفتنی است، طرح ملی “سینما سیار” از آغاز دولت مردمی  با هدف برآورده ساختن نیازهای شهرستان‌ها و مناطق فاقد سینما با تجهیزات قابل حمل برای اکران فیلم‌های روز فعالیت مضاعفی را در کل ایران آغاز کرده است.

 بر اساس اعلام وزیر فرهنگ بسیاری از آثار جشنواره فیلم فجر امسال نیز قرار در قالب همین طرح قرار است در مناطق محروم و کم برخوردار برای عموم مردم به نمایش درآید.

دستگاه‌های “سینما سیار” به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم در اماکن و فضاهای بسته و هم در فضاهای روباز قابل نصب و استفاده هستند. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید