پیشنهاد نامگذاری ۲۳ بهمن به نام روز صلح و فوتبال

توسط فدراسیون فوتبال انجام شد

فدراسیون پیشنهاد نامگذاری روز ۲۳ بهمن، روز بمباران زمین چوار را با عنوان روز «صلح و فوتبال» را از طریق دپارتمان مسئولیت اجتماعی به شورای فرهنگ عمومی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری آنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون شنبه شب با حضور در استانداری ایلام با استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارت ورزش و جوانان، جمعی از پیشکسوتان و اعضای هیات فوتبال ایلام دیدار و گفتگو کردند.در این نشست، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال با تشکر از میزبانی صورت گرفته، گفت: این نخستین جلسه‌ای است که همه اعضای هیات رئیسه فدراسیون در یک استان حاضر می‌شوند و دلیل این رویکرد احترام به مقام شامخ شهداست.

وی ادامه داد: فدراسیون پیشنهاد نامگذاری روز ۲۳ بهمن، روز بمباران زمین چوار را با عنوان روز «صلح و فوتبال» را از طریق دپارتمان مسئولیت اجتماعی و نظارت دبیرکل فدراسیون به شورای فرهنگ عمومی ارائه داده و امیدواریم این طرح به زودی تصویب شود.

رئیس فدراسیون، با ذکر این نکته که دختران فوتبالیست و فوتسالیست ایلامی سهم مطلوبی در تیم‌های ملی دارند گفت: این برای استان ایلام یک افتخار است و نشان‌دهنده ظرفیت بالای منابع انسانی است. با این وجود توسعه فوتبال نیازمند مدیریت بودجه‌ای بسیار دقیق است.

در ابتدای این نشست، حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام با عرض خیر مقدم به هیات اعزامی از فدراسیون فوتبال گفت: قدردان شما عزیزان هستم که به پاسداشت سالگرد حادثه زمین چمن چوار به این استان تشریف آوردید. این حادثه غمبار هر انسانی را سوگوار می‌کند. این استان ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد، اما لازم است به آن یک نگاه ویژه شود، حضور شما را به فال نیک می‌گیریم تا به توسعه «صنعت فوتبال» کمک کنید.درهمین حال، سارا فلاحی و علی اکبر بسطامی، دو نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی توقعات و انتظارات خانواده فوتبال استان را ابراز کردند.

محمدرضا ساکت عضو هیات رئیسه فدراسیون هم در این نشست پیشنهاداتی، چون ساخت یادمان شهدای چوار، تهیه کتاب و مستندات دو زبانه واقعه چوار، برگزاری مسابقه به یادبود این روز و میزبانی موزه سپاهان از مستندات این واقعه را ارائه کرد.در انتهای این نشست رئیس فدراسیون، پیراهن تیم ملی را به استاندار ایلام اهدا کرد.

گفننی است، هیات اعزامی فدراسیون برای نخستین بار به منظور پاسداشت سی‌وششمین سالگرد شهادت ۱۵ تن از حاضران زمین چمن چوار به استان ایلام سفر کرده‌اند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید